Jak prawidłowo zmierzyć pokrywę laptopa ? 0
Jak prawidłowo zmierzyć pokrywę laptopa ?

Jednym z najczęściej zadawanych przez Was pytań, w kontekście naklejek na laptopa, jest pytanie: "czy przekątna matrycy wystarczy aby wykonać naklejkę na pokrywę laptopa ?"

Na to pytanie odpowiemy krótko -  Nie wystarczy. 

Taka informacja nie mówi nam niczego na temat wymiarów obudowy i na jej podstawie nie da się wykonać naklejki. 

Przekątna matrycy informuje o rozmiarze ekranu, ale sama w sobie nie określa dokładnie wymiarów pokrywy laptopa. Przekątna ekranu podaje długość linii prostej pomiędzy dwoma przeciwległymi rogami ekranu, mierzoną w calach lub centymetrach. Naklejka na pokrywę laptopa powinna być odpowiednio dopasowana do wymiarów pokrywy, która jest zazwyczaj większa od wymiarów ekranu.


Co zatem jest potrzebne ? Absolutnym minimum jest wysokość i szerokość pokrywy laptopa. 

Jak zatem to zrobić, żeby było dobrze i przede wszystkim dokładnie ?
 


Oto kroki do zmierzenia pokrywy laptopa:

  1. Przygotowanie: Znajdź miarkę krawiecką lub linijkę, która jest wystarczająco długa, aby zmierzyć wymiary pokrywy laptopa. Zalecamy mierzenie miarką krawiecką, ponieważ jest elastyczna i pozwala zmierzyć pokrywę razem z zaokrągleniami. Tak, zaokrąglenia również należy zmierzyć. Folia jest na tyle miękka i elastyczne, że można śmiało okleić nawet większe zaokrąglenia.

  2. Umieszczenie laptopa na płaskiej powierzchni: Postaw laptopa na płaskiej i stabilnej powierzchni i zamknij pokrywę.

  3. Pomiar szerokości: Zmierz szerokość pokrywy laptopa, rozpoczynając od lewej krawędzi i kończąc na prawej krawędzi. Upewnij się, że linijka leży równolegle do krawędzi, aby uzyskać dokładny pomiar.

  4. Pomiar wysokości: Następnie zmierz wysokość pokrywy, zaczynając od dolnej krawędzi i kończąc na górnej krawędzi. Upewnij się, że linijka leży równolegle do krawędzi, aby uzyskać dokładny pomiar.

  5. Zapisanie wymiarów: Zapisz wymiary pokrywy laptopa (szerokość i wysokość) w milimetrach lub centymetrach.

Pamiętaj, że dokładność pomiarów jest kluczowa, dlatego staraj się wykonać te kroki precyzyjnie, aby uzyskać wiarygodne wymiary pokrywy laptopa.

To jest minimum niezbędne do wykonania naklejki. Czy możesz jeszcze coś zmierzyć, aby było jeszcze dokładniej ? Pewnie !!! 

Możesz też dodatkowo zmierzyć promień zaokrąglenia rogów pokrywy. Jeśli nie podasz tego wymiaru, domyślnie wykonujemy zaokrąglenia na 6mm, ale jeśli pokrywa Twojego laptopa ma inne zaokrąglenie, a chcesz mieć super, idealnie dopasowaną naklejkę możesz zmierzyć i to.

Poniżej rysunek pokazujący jak należy dokonać tego pomiaru.


Promień zaokrąglenia wpisz razem z wysokością i szerokością w okienku przeznaczonym do wpisania wymiarów.

 

 
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl