Drewniany foto-obraz, czyli o tym jak dobrać odpowiednie zdjęcie do wydruku na drewnie 0
Drewniany foto-obraz, czyli o tym jak dobrać odpowiednie zdjęcie do wydruku na drewnie

Zdjęcia drukowane na drewnie, z pewnością mogą stanowić oryginalny element wystroju wnętrz i być świetnym sposobem na ozdobienie Waszych ścian fotografiami z wakacji, ważnych uroczystości. Mogą też byś efektownym prezentem z okazji chrztu, rocznicy ślubu, urodzin itp.

Aby w pełni wykorzystać potencjał, podkreślić walory materiału, a na koniec zachwycić, do nadruku należy wybrać odpowiednie zdjęcie. Zasady te są pomocne rónież w przypadku magnesów na lodówkę, w kształcie heksagonów, podziękowań dla gości weselnych, lub foto-bombek na choinkę z Waszym zdjęciem.

Często otrzymujemy od Was zdjęcia, które niestety nie nadają się do nadruku. Powódów jest kilka i w tym wpisie, postaramy się wyjaśnić, na co należy zwrócić uwagę, aby zamówienie trafiło do realizacji, oraz abyście byli z tej realizacji zadowoleni.

 

Pierwsza kwestia, to rozdzielczość minimalna zdjęcia. 

Minimalna rozdzielczość, to 1600 x 2400 pikseli. Jak to sprawdzić ??? Kliknijcie na wybrane przez Was zdjęcie prawym przyciskiem myszy, z listy na samym dole wybierzcie "właściwości". Kliknijcie zakładkę "szczegóły" a tam znajdziecie rozdzielczość swojego zdjęcia. Jeśli jest ona większa, od wskazanego przez nas minimum, to znaczy, że jeden warunek został spełniony. Poniżej tej wartości, na wydruku będą widoczne piksele, a sama jakość druku będzie bardzo słaba. 

Do druku musimy przyciąć zdjęcie o 1/3, czyli do rozdzieczości minimum 1600 x 1600 pikseli

Tutaj  ważna porada. Zdjęcia pobrane z kont na FB nie nadają się zazwyczaj do druku. Po pierwsze ich rozdzielczość jest za mała, a po drugie portale społecznościowe obniżają jakość zdjęć wgrywanych na profile. Po ich ściągnięciu z sieci, jakość zdjęć jest dużo gorsza, niż w przypadku zdjęcia źródłowego, które zostało opublikowane w sieci. Jeśli macie możliwość, do zamówienia dołączajcie zawsze zdjęcie źródłowe - nie pobrane z FB.

 

Druga kwestia, to kompozycja zdjęcia.

Przygotowując zdjęcie do druku, najpierw obcinamy je o 1/3, czyli "do kwadratu". Już w tym momencie, spora część zdjęcia zostaje obcięta, a to jeszcze nie koniec, bo zdjęcie musi być znowu docięte, aby dopasować je do heksagonu i tu posłużymy się przykładami źle dobranych zdjęć.

 

Osoby znajdujące się na zdjęciu są po jego skrajnych stronach kadru.

Jak możecie sami zauważyć, zdjęcie w całości wypełnia pole druku, ale osoby znajdujące się na skraju kadru są przycięte. Owszem, jest jeszcze margines z prawej i lewej strony, który pozwala zmniejszyć zdjęcie, ale skutkuje to tym, że pole nadruku nie jest całkowicie wypełnione i widoczne jest surowe drewno. Obrazuje to zdjęcie poniżej.

Postarajcie się wybierać zdjęcia, na których wszystkie istotne elementy/osoby znajdują się w samym centrum kadru, a dookoła jest jeszcze spory margines, który może być obcięty. Poniżej przykład zdjęcia idealnego :)

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl